Laminaty foliowe

Laminaty foliowe, laminaty wielowarstwowe, laminaty spożywcze, laminaty do żywności, laminaty do chemii i kosmetyków.

Produkujemy laminaty foliowe, wielowarstwowe z użyciem folii metalizowanej z transparentnymi elementami graficznymi według indywidualnych projektów i wymagań każdego klienta. Dobieramy optymalne rozwiązania aby zapewnić odpowiednią trwałość i barierowość opakowania. Pożądany efekt uzyskujemy poprzez kombinację właściwości, grubość i budowy laminatów. Zadrukowana w technologii fleksograficznej i demetalizowana folia z transparentnym okienkiem jest jedną z warstw laminatu. W ten sposób uzyskujemy unikalny efekt metalicznych kolorów i przeźroczystości.

Opakowania z laminatów idealnie sprawdzają się do pakowania produktów spożywczych, do pakowania próżniowego, w atmosferze gazów modyfikowanych MAP, zarówno produktów świeżych, jak i głęboko mrożonych, chemicznych oraz farmaceutycznych.

Laminaty foliowe są produkowane z użyciem klejów bezrozpuszczalnikowych, dostarczane na rolach o odpowiednich parametrach do pakowania na automatach pionowych i poziomych. Opakowania z laminatów charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, transparentnością/przeźroczystością oraz wysoką twardością powierzchni. Elastyczne, miękkie opakowania są bardziej ekologiczne ponieważ zawierają 70 % mniej plastiku niż sztywne opakowania o tej samej pojemności.

Laminat triplex z demetalizowanym PET - opakowania premum z okienkiem
Laminat duplex z demetalizowanym BOPP

Poszukujesz unikatowych opakowań? Planujesz premiumizację produktów lub wprowadzasz nowy produkt do segmentu premium?

Dział obsługi klienta SILVERO zapewnia kompleksowe doradztwo i wsparcie techniczne w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań opakowaniowych.